Studiujesz albo szukasz pracy tylko na pewien czas? Dowiedz się, w której miejscowości na Śląsku można odnaleźć pracę tymczasową

Posted on 13/11/2017 11:40am

W tej chwili w naszym państwie każdy pragnie pracować – chociażby dorywczo, choćby od czasu do czasu. Wszystko po to, by móc zdobyć pieniądze, a następnie wydawać na własne przyjemności. W czasie Polskiej Republiki Ludowej niewiele ludzi studiowało, natomiast większość pracowała. Teraz w RP prawie każdy młody studiuje.

randstad.pl/kontakt/katowice/katowice
Author: EU-OSHA
Source: http://www.flickr.com
I spora większość zrozumiała, iż to może być również czas na zarabianie pieniędzy.W jaki sposób złączyć edukację i pracę, czy to jest wykonalne? Jak pokazują młodzi mieszkańcy Polski, tak. Chodzą do pracy wieczorami oraz w weekendy, bądź – będąc studentami kierunków zaocznych – w dni powszednie. Jednak największe bum praca tymczasowa ma w czasie wakacji, kiedy studenci zaczynają przerwę letnią. Wtedy ogromne oblężenie odnotowują oferty od najróżniejszego typu knajpek oraz pubów.

Praca tymczasowa w tych miejscach przynosi ze sobą sporo korzyści – oprócz zwykłego zarobku są jeszcze napiwki. Zdarza się, iż studenci przez te miesiące mogą zarobić na swoje utrzymanie podczas całego następnego roku. Jak taką pracę odnaleźć? I tu idealnym miejscem będzie Sieć internetowa. Wystarczy zasiąść przed laptopem, wstukać ‘agencje pracy tymczasowej Katowice’ (jeśli osoby szukające mieszkają na terenie Śląska) i obejrzeć strony www, wyświetlające się na ekranie.


‘Agencje pracy tymczasowej katowice’ przedstawią też już wcześniej dodane oferty (to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą natychmiast pójść do agencji i wcześniej sprawdzić, co mają w ofercie, gdzie się znajdują, jakie są o nich opinie). Zdecydowana większość studentów woli jednakże udać się osobiście do biura. Po co? Będąc tam można nie jedynie obejrzeć określone oferty, lecz także zostawić własne CV.

Należy zaznaczyć, że agencjami pracy tymczasowej zainteresowani są też sami pracodawcy, którzy poszukują tego typu pracowników. Pojawiają się, przedstawiają stanowiska i rodzaj pracy, jaka będzie musiała być wykonywana, a agencja szuka odpowiadających takim wymaganiom ludzi. Jest to niezwykle popularne w tak zwanych gorących okresach (na przykład – zwiększona sprzedaż podarunków w sklepach internetowych przed świętami Bożego Narodzenia wymaga wzięcia do pracy nowych ludzi pakujących paczki).

Tags: naukę, PRacownik, studia, restauracji, CV, napiwek