Organizujesz dużą budowę? Musisz pozyskać adekwatne finansowanie.

Posted on 13/11/2017 11:41am

Nasz kraj cały czas się rozrasta, dotyczy to przede wszystkim sporych miast, do których z roku na rok przenoszą się nowe rodziny i pozostają tam na zawsze. Taka sytuacja wymaga powiększenia liczby mieszkań, bowiem poszczególna rodzina musi mieć miejsce do spania. Dlatego też takie miejscowości jak Wrocław czy Poznań, nieustannie poszerzają swoje tereny o kolejne osiedla. Sam chcesz wybudować sobie własny dom, jednak nie chcesz korzystać z pomocy dewelopera? Również na to jest metoda.
budowa domu
Author: FRESH PR
Source: FRESH PR
Pozyskiwanie kapitału najsłuszniej rozpocząć od kredytu. Jeżeli jesteśmy osobą, która dostaje pensję znacznie ponad średnią krajową, nie posiadamy potomstwa na utrzymaniu oraz żadnych długów, nie będziemy mieć większego problemu z otrzymaniem kapitału. Jednak od obecnego roku, żeby móc się o nią zacząć ubiegać, potrzebujemy posiadać wkład własny, liczący przynajmniej 20 % naszego kredytu. Jeśli nie posiadamy takiej sumy w gotówce, zawsze możemy zajrzeć do zaskórniaków. Gdyż wszelkiego typu obligacje państwowe, w tym przypadku także wchodzą w grę. Jeżeli jednak tego też nie mamy, finansowanie inwestycji może się wydłużyć - ventures.prometeia.pl/fundusze-unijne-na-innowacje-90. W tym przypadku warto na początku zakupić ziemię, a dopiero potem wziąć pożyczkę na budowę domu. Bowiem to własnie grunt będzie wtenczas naszym wkładem własnym.

Jeśli jesteśmy już na poziomie gromadzenia sprzętów i angażowania robotników, wciąż można pogłowić się, jak ubiegać się o pozyskiwanie kapitału z innego źródła, przykładowo z Unii Europejskiej. Organ ten bowiem, niezwykle mocno wspiera każdego rodzaju ekologiczne inicjatywy - więcej na temat pozyskiwania kapitału. Dlatego jeżeli zainwestujesz w nowoczesne, przyjazne środowisku technologie, prawdopodobnie zwrócą ci się one w sporym procencie. Nie wspominając już o tym, jak ekonomiczne są to rozwiązania. Gdyż wodę do swojego domu będziesz wtenczas czerpał z natury - deszczówka będzie przepływała do specjalnego pojemnika a następnie pompowana do kranów. Z kolei energię elektryczną dostarczy ci słońce, dzięki użyciu lamp solarnych na swoim dachu. Aby realne było finansowanie inwestycji ze środków unijnych, musisz wcześniej przeprowadzić właściwą dokumentacje budowli.


Kiedy decydujemy się na wybudowanie własnego domu, zazwyczaj mamy na ten cel duże lub mniejsze oszczędności. Lecz pomimo tego, i tak niewiele rodzin jest w mocy sfinalizować tak kosztowną inwestycję za gotówkę. Z tego powodu bierzemy kredyt w banku, oraz ubiegamy się o dofinansowanie unijne.

Tags: sprzęt, bank, inwestycji, sposób, papiery