Miałeś zarobki w poprzednim roku? Musisz zapłacić podatek

Posted on 13/11/2017 11:41am

W naszym kraju, każda persona, która zatrudniona jest na różnego rodzaju umowach o pracę, lub generuje dochody pochodzące z innych działalności, np. własnej firmy musi rozliczyć swój przychód. W większości sytuacji sprawa ta nie jest za bardzo trudna, przede wszystkim dlatego, że mamy do wyboru różnego rodzaju programy. Jeżeli pragniesz przedłożyć deklarację, posiadasz kilka odmiennych alternatyw uczynienia tego do wyboru. Pamiętaj jednak aby zdążyć z tym przed zakończeniem kwietnia.
Rozliczanie podatku
Source: pixabay.com
Jeżeli chcemy uporządkować dwa pochodzące z różnych miejsc pity 2017 program komputerowy nam w tym posłuży. Znajdziemy go w internecie, będziemy mogli bezpłatnie go pobrać oraz zainstalować na swym laptopie. Następnie będziemy potrzebowali utworzyć swoje konto, na którym zamieścimy wszystkie, kluczowe informacje podatkowe. Po czym należy wybrać rodzaj formularza. Jeśli każdy z naszych dochodów pochodzi z nawiązanych przez nas umów cywilnoprawnych, możemy wykonać w jednym druku nasze całe rozliczenie pit 2016. Wprowadźmy dokładnie wszelkie przychody, straty, a także zaliczki. Następnie możemy określić fundację, której przekazany zostanie nasz 1 % podatku. Na koniec jeszcze raz przeczytajmy uważnie wszystkie wpisane informacje. Następnie musimy tylko wydrukować formularz, oraz wysłać go kurierem do odpowiedniego urzędu. Więcej ciekawostek przeczytasz pod tym linkiem pity 2018.


Następną dostępną opcją, aby rozliczyć pity 2017 program online będzie. Bowiem od paru lat, jesteśmy w stanie przesłać wypełniony formularz drogą wirtualna. Lecz jeśli pragniemy tego dokonać, powinniśmy spełnić jeden z poniższych warunków. Mieć potwierdzony w urzędzie skarbowym podpis elektroniczny, oraz możliwość wykonania go używając tabletu. W większości przypadków wystarczy nam jednak nasze rozliczenie pit 2016, w którym umieszczona jest dokładna suma przychodów, którą należy wpisać. Program ten instalujemy, po czym robimy wszystko jak w wypadku poprzedniej aplikacji- https://pitax.pl/program-pit/. Wyłączną różnicą będzie fakt, że nie potrzebujemy drukować skończonego druku. Dzięki podpisowi elektronicznemu możemy go przesłać drogą wirtualną.


Płacenie podatków to obowiązek każdej persony, legalnie zarabiającej w naszym kraju. Gwarancją dla fiskusa, na to ze tak postępujemy, jest złożenie prawidłowo uzupełnionej deklaracji, w konkretnym organie. Można do tego posłużyć się zwykłym programem komputerowym, albo zadeklarować dochody drogą internetową, pobierając konkretną aplikację z witryny urzędu.

Tags: sieci, raty, obowiązek, formularz, typ