Kilka przydatnych informacji na temat nowych aparatów oferowanych przez firmę Nikon.

Posted on 08/09/2016 1:31pm

Szukając cyfrówki dla siebie wielu ludzi kieruje się w stronę Nikona. Jest to zupełnie zrozumiałe, bowiem ten producent sprzętu fotograficznego od lat oferuje świetne modele zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.


Przy tym Nikon daje rynkowi fotograficznemu szereg swoich pomysłów i patentów, które później są wykorzystywane przez inne firmy i niejako się stają standardem w branży. Niekiedy jednak zostają wykorzystane jedynie przez tego producenta, tak przykładowo się ma sprawa z formatem nikon dx,Ceneo|nikon f65 oznaczającym specyfikację stosowanej w aparatach matrycy światłoczułej. Format ten jest 1,5 razy mniejszy od pełnowymiarowej klatki, firma używa w swoich urządzeniach, takich jak na przykład nikon f65, obu rodzajów matryc.
Nowoczesne budynki
Author: O Palsson
Source: http://www.flickr.com


Jednym z najbardziej udanych urządzeń Nikona wyposażonych w matrycę o pełnym wymiarze FX jest nikon d 700-sprawdź tutaj|. Premiera tego aparatu wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zawodowych fotografów, ponieważ za dość rozsądną cenę jak na ten segment urządzeń otrzymali oni doskonałe narzędzie do pracy. PaRAMetry tego Nikona na pewno będą zachęcać wielu wielbicieli fotografii do zakupienia go, gdyż są dużo lepsze niż bezpośrednich konkurentów. Bardzo ciekawie prezentuje się także inny model, tym razem z matrycą APS-C, czyli po prostu nikon d500-http://www.ceneo.pl/42953813. Tu także w specyfikacji nie było żadnego kompromisu.


Ten model producenta z Japonii bardzo się wyróżnia na tle konkurentów, po prostu zostawiając ich mocno w tyle, przez co także jest bardzo ciekawą propozycją dla wymagających fotografów.

Tags: gra, firmy, zakup, firma, RAM