Jakie istnieją zalety umieszczania reklam na telebimach? Czy również w małych miastach przynosi taka reklama pożądane efekty?

Posted on 28/07/2017 10:48am

Diodowe ekrany czyli tak zwane telebimy to dziś często komentowana forma reklamy zewnętrznej. Wiele ludzi zastanawia się czy to dobry sposób reklamowania własnych produktów lub firmy. Jeszcze kilka lat wstecz była to swego rodzaju nowość i z pewnością przyciągała ona wzrok potencjalnych klientów. Dzisiaj natomiast telebimy już nie są tak zaskakujące z tego powodu osoby chcące reklamować własne produkty myślą nad tym czy skorzystać z tej reklamy. Na jakie rzeczy zwracać uwagę kiedy chodzi o telebimy?

Reklama
Author: Steve Snodgrass
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ważną rolę, wręcz najważniejszą jeśli chodzi o telebimy odgrywa ich lokalizacja. Czy jest to telebim Suwałki czy też będzie on w jeszcze innym miejscu w Polsce, to zasada będzie bezsprzecznie taka sama. Tego typu ekran musi być postawiony tam, gdzie jest duże prawdopodobieństwo, iż potencjalny klient spojrzy na naszą reklamę - Medas Media (Medas Media). Tego typu przykładem na świetną lokalizację są drogi przelotowe o dużym natężeniu ruchu. Są to też okolice skrzyżowań, na jakich ustawiona jest sygnalizacja świetlna. W takim miejscu często kierowcy, ale także piesi zmuszeni są by się zatrzymać czekając na zmianę świateł. W tym momencie jest chwila czasu żeby na taką reklamę spojrzeć. W takich miejscach, gdzie trzeba czekać ludzie odruchowo zapełniają czymś czas i choćby z nudów czytają reklamy na telebimach. Są one bez żadnego wysiłku zapamiętywane przez osobę czytającą.reklama zewnętrzna
Author: manhhai
Source: http://www.flickr.com
Badania prowadzone jeśli chodzi o możliwości, które dają różnego rodzaju formy reklamy outdoorowej potwierdzają, iż obraz ruszający się zapamiętujemy lepiej aniżeli taki statyczny. Znacznie częściej naszą uwagę zdobywają w związku z tym telebimy niż dajmy na to plakat reklamowy nawet gdyby był on naprawdę dużych rozmiarów. Ruch na takich ekranach diodowych przyciąga uwagę odbiorcy w identyczny sposób w każdym miejscu, niezależnie od tego czy jest to telebim Jelenia Góra, czy też w jakiejś innej miejscowości. Z tego powodu z takiej formy reklamowania się można skorzystać właściwie wszędzie. Nie jest ona tylko domeną większych miast. W związku z tym nawet w małych miejscowościach daje ona oczekiwane rezultaty. Reklama tego typu może posłużyć zarówno jako samodzielna kampania reklamowa, jak również może być dopełnieniem przekazu radiowego albo prasowego - Medas Media (Medas Media). Za sprawą telebimu nasza firma jest częściej rozpoznawalna co przekłada na zyski ze sprzedaży naszych produktów. Warto zatem zastanowić nad taką formą reklamy.

Tags: wzrok, reklama, sygnalizacja