Jak zagwarantować kadrowo płacową obsługę w firmie, znaczenie regularnych szkoleń z tego obszaru.

Posted on 13/11/2017 11:42am

Wielu ludzi zaczynając przygodę z prowadzeniem biznesu otwiera jednoosobową działalność. Jeśli umiejętnie pokierują rozwojem firmy, to w większości przypadków pojawiają się pracownicy, na początku nie będzie ich może dużo, ale wraz z upływem czasu ich liczba może znacznie wzrosnąć. Lecz razem z zatrudnionymi w firmie pojawią się dodatkowe obowiązki jakie się z tym wiążą.

polecana strona o szkoleniach
Author: We Are Social
Source: http://www.flickr.com
Trzeba takim osobom zapłacić pensje, rozliczać chorobowe i urlopy, a także realizować kompletną ewidencję związaną z zatrudnieniem. I na pewnym etapie może się okazać, że konieczne będzie zatrudnienie do tego wszystkiego odpowiedniej osoby, która się będzie zajmować całą obsługą kadr i płac. Niekoniecznie musi to być ktoś na całym etacie, takie rozwiązanie będzie miało sens dopiero wówczas, kiedy przybędzie pracowników. Początkowo w zupełności powinno wystarczyć, jeżeli zajmie się tym osoba dochodząca na parę godzin na tydzień. Można też zastanowić się nad przekazaniem wszystkich spraw kadrowych do firmy zewnętrznej, która się tym będzie zajmować (www soyer), rozwiązanie tego typu pomimo tego co niejednej osobie się wydaje może być czasami dużo wygodniejsze i tańsze, niż kadrowa na pełny etat.

W związku z tym że regulacje prawne w naszym kraju bardzo szybko się zmieniają, to niezbędne będzie, żeby osoba która się zajmuje kadrami i płacami była z nimi na bieżąco. Tu nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia i wpadki, bo wszystko może zakończyć się na przykład w sądzie pracy. Z tego też powodu, jeśli będzie się zatrudniać kogoś do obsługi pracowników, to co jakiś okres czasu warto wysłać taką osobę na szkolenie z prawa pracy http://www.soyer.edu.pl/. Wprawdzie w aktualnym kodeksie wszystko to można znaleźć, ale szkolenia mają jedną ogromną zaletę. Można na nich dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy, a nie jedynie suchych definicji, jakie znajdują się w aktach prawnych, bardzo cenne są na przykład interpretacje, jakie się ukazały w danych przypadkach. Szkolenia tego typu nie będą jakoś specjalnie drogie, nie trwają też długiego czasu, ale wiedza, jaką się na nich zdobędzie coraz częściej może być dobrze wykorzystana w firmie.Tags: biznes, szkolenia, wiedza, firma, pracownicy, działalność jednoosobowa