Jak rozwijać swoją działalność?

Posted on 13/11/2017 11:40am

Każdy właściciel firmy czyni wszystko, ażeby jego działalność się szybko rozwijała i przynosiła coraz bardziej satysfakcjonujące dochody. Realizowanie takiej strategii raz się udaje raz nie. Raz możliwa jest bez pomocy środków zewnętrznych, a czasami korzystanie z nich jest zupełnie niezbędne. Powinniśmy się w związku z tym zaznajomić z dostępnymi możliwościami, programami i podmiotami, które mogą nam to ułatwić. Gdzie szukać informacji w tym zakresie?

biznesmen
Author: Betsy Weber
Source: http://www.flickr.com
Osoby zakładające swą działalność gospodarczą mogą zdobyć na ten cel mniejsze albo większe środki na przeróżne sposoby. Dużym zainteresowaniem pochwalić się mogą dotacje przydzielane przez Urzędy Pracy jak i różnego typu programy unijne, które przeważnie są o wiele bardziej atrakcyjne. Dają bowiem szansę na uzyskanie o wiele większych środków na biznes, ale z otrzymaniem pozytywnej odpowiedzi na nasze zgłoszenie wiąże się konieczność przedstawienia szczegółowego biznesplanu i spełnienia wielu podobnych warunków.By dowiedzieć się trochę więcej dotyczących możliwości na finansowanie inwestycji i tworzenia biznesu, musowo odwiedźmy pobliskie urzędy, gdzie z pewnością otrzymamy wszystkie niezbędne informacje. Korzystać możemy również z wyspecjalizowanych serwisów internetowych, jakie powstały z myślą o przedsiębiorcach wymagających środków na rozwijanie własnych biznesów. Zobacz: http://capital.prometeia.pl/seed-capital-i-venture-capital-103

Jeżeli martwimy się, iż przygotowane przez nas aplikacje mogą zostać przekreślone, gdyż nie orientujemy się w obowiązujących przepisach jak i wymaganiach, możemy skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów, dla których pozyskiwanie funduszy unijnych jest codziennością - na przykład Prometeia Dotacje. Tego rodzaju podmiotów jest rzeczywiście wiele, zatem nie musimy się martwić o to, że nie uda nam się ich znaleźć w naszym sąsiedztwie. Naturalnie korzystanie z takich usług jest odpłatne, a ceny mocno zróżnicowane. Trzeba wobec tego odwiedzić parę konkurencyjnych firm, zaznajomić się z ich propozycjami, a później wybrać tę firmę, która w naszej ocenie będzie najkorzystniejsza. Przez to nie zrobimy błędu.

Tags: dotacje, urzędy, dochody