Jak powinien wyglądać strój biznesowy? Co jest najważniejsze, na co na pewno zwrócić uwagę?

Posted on 26/08/2017 10:23am

W niektórych przedsiębiorstwach nie ma innej możliwości, obowiązkowy jest strój biznesowy. Czym jest? O czym musimy pamiętać przy jego zakupie?

biznesman w garniturze
Author: European People's Party
Source: http://www.flickr.com
Początkowo już dobrze wiedzieć, że w tej kwestii dżinsy i krótkie spódniczki nie mają racji bytu, tak samo jest z kolorowymi kamieniami i wyrazistymi cieniami do powiek. Jak gdzieś mamy tatuaże powinniśmy je zasłonić. Jak chodzi o strój biznesowy to nfaktycznie tego rodzaju obowiązują w banku, więc to na tego rodzaju przykładzie najlepiej się skupić- najnowszy artykuł.


To instytucja finansowa, jej klienci pragną mieć więc zapewnienie, że współpracują z bezpieczną i stabilną firmą. Pracownicy tak więc muszą własną postawą oraz wyglądem udowodnić, iż tak istotnie jest. Jeśli więc chodzi ostrój, to w przypadku pań najczęściej niezbędny jest żakiet, do niego spódnica albo prosta suknia. Kolory powinny być wyważone.


W tego rodzaju miejscach jak bank obowiązujące są pewne grupy kolorów, tego typu jak popielaty, grafitowy albo czarny. Bluzki mogą być natomiast białe, kremowe lub błękitne. W niektórych bankach dopuszczalny jest czarny kolor, ale najczęściej się przyjmuje, że bluzka powinna być jaśniejsza.


W tym stroju wyglądamy bardziej profesjonalnie, klienci z pewnością wiedzą, iż nasze podejście jest bardziej poważne, jednocześnie zachowanie, jak komunikacja niewerbalna wypada o wiele bardziej profesjonalnie, niż jakby miała miejsce w luźnym stroju- komunikacja niewerbalna. A co z biżuterią? Tak naprawdę dopuszczalny jest jeden pierścionek oraz obrączka lub dwa pierścionki, w czasie, jak nie posiadamy obrączki. Kolczyki powinno się zakładać proste i dość krótkie, by nie rozpraszały uwagi klienta. Jesteśmy w stanie także zdecydować się na bardziej skromny naszyjnik.mężczyzna w stroju biznesowym
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com
Biżuteria najlepiej jak jest wykonana ze srebra lub białego złota, jednakże coraz mniej przedsiębiorstw się do tego stosuje. Czasem więc dopuszcza się możliwość złotych dodatków, na pewno jednak nie polecana jest sztuczna biżuteria. Ograniczenia także odnoszą się do kamieni, cyrkonie lub diamenty jednakże są dopuszczalne. Przyjęte jest również, że włosy które sięgają ramion mogą być rozpuszczone, natomiast trochę bardziej długie powinny być spięte. Chodzi o to w tym, iż w czasie rozmowy z klientem nasze włosy nie przysłaniały twarzy. Zwłaszcza dotyczy to sytuacji, kiedy pochylamy się nad konkretnym dokumentem. Klient może mieć mylne odczucie, że chcemy coś ukryć.

Tags: firma, pracownicy, przedsiębiorstwo, strój