Garść sposobów na coroczne rozliczenie się z fiskusem bezproblemowo i bez stresu

Posted on 13/11/2017 11:41am

Co roku wypełniamy konieczność rozliczenia się z fiskusem, czy jako firma czy osoba fizyczna. Mamy na to czas od stycznia do ostatniego dnia kwietnia. Bardzo często mamy dylemat, w jaki sposób najlepiej to zrobić. Są osoby, które przeciągają to do ostatniej chwili, dostarczając sobie dużo stresu. Szczęśliwie mamy kilka sposobów, dzięki którym możemy rozliczyć się sprawnie i bez nerwów.
Podstawowa metoda, to udanie się do swojego Urzędu Skarbowego. W Urzędzie, dzięki pomocy pracownika Urzędu albo samemu możemy pobrać interesujący nas druk PIT 2017. Jeśli wzięliśmy ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty, możemy uzupełnić go w Urzędzie i natychmiast go oddać. Możemy również uzupełnić go w domu i odnieść przy okazji lub przesłać drogą pocztową. Od kilku lat, Urzędy Skarbowe organizują otwarty dzień, który odbywa się we wskazaną przez urzędników sobotę. Tego dnia, można pojawić się z uzupełnionym PIT’em i sprawdzić go, albo uzupełnić PIT 2017 z pomocą urzędnika.


Dobrym sposobem, jest rozliczenie PIT 2017 online. Istnieje również odmienny sposób, wystarczy zajrzeć www.pitax.pl/program-pit/. Dzięki wielu portalom i programom do wypełniania PITów. Możesz bez problemów wybrać właściwy druk i sprawnie go wypełnić, korzystając z licznych sugestii. Spełniając odpowiednie wymogi, można ten druk natychmiast wysłać drogą elektroniczną do wybranego Urzędu Skarbowego. Jeśli nie ufamy Internetowi, zawsze możemy go wydrukować i zanieść samodzielnie.


Jeśli zaś, mamy obawy przed uzupełnieniem PIT 2017 samemu lub brakuje nam czasu, żeby się tym zająć, najlepiej skorzystać z usług księgowej. Można skorzystać inne rozwiązanie dostępne tutaj- www.pitax.pl/pity-2016/. Naturalnie związane jest to z opłatą za usługę, ale mamy w takim przypadku ufność, że nasz PIT 2017 został wypełniony prawidłowo oraz rzetelnie. Księgowa zadba także o wysłanie druku do Urzędu.


Rozliczanie podatku
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Posiadając biznes, rozliczenie pit 2017 najkorzystniej zlecić do wykwalifikowanego biura rachunkowego (chyba że, mamy zatrudnioną księgową, która się tym zajmie).Naturalnie, jako firma, dobrze jest mieć umowę z tego typu biurem, jeśli nie zawiadujemy osobiście swoimi księgami.


Sposobów do uregulowania podatku jest wiele, więc nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, by niepotrzebnie się nie denerwować oraz stresować. Szczególnym usprawnieniem jest możliwość elektronicznego rozliczenia się z fiskusem, co umożliwia nam zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który można poświęcić na odpoczynek i relaks.

Tags: Internet, IT, pisma