7 zadań, które należy zrobić, gdy masz problem prawny

Posted on 13/11/2017 11:42am

Jeśli posiadamy znaczny majątek z pewnością możemy nie raz potrzebować pomocy notariusza. Warto korzystać z tego typu usług notarialnych, aby dopełnić niezbędnych formalności, które dotyczą większego majątku.
Prawo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pamiętajmy, że do kancelarii notarialnej należy udać się osobiście, aby podpisać dokumenty, stąd też najwygodniej szukać kancelarii notarialnych w naszym mieście. Poza tym powinniśmy mieć świadomość, że kancelarie świadczą niekiedy usługi z dojazdem do klienta. Jest to raczej istotne, jeśli osoba, która powinna sygnować akt notarialny jest chora lub nie może się samodzielnie poruszać. Notariusz może naturalnie zażyczyć sobie zwrotu kosztów dojazdu, dlatego jeśli mieszkamy na przykład w Dąbrowie Górniczej, która jest stosunkowo dużym miastem, sprawdźmy uprzednio położenie kancelarii, do której dzwonimy. Dajmy na to notariusz w Dąbrowie Górniczej - (polecamy) będzie lepszym wyborem, jeśli mamy mieszkanie w tym mieście, niż kancelaria mająca swoją siedzibę w innym miejscu. Tego typu usługi są niezbędne w sytuacji, gdy konieczne jest sporządzenie, na przykład darowizny przez osobę niepełnosprawną, która nie może wyjść z mieszkania.ksiazki do prawa
Do notariusza warto także wybrać przed ślubem, jeśli dysponujemy majątkiem i chcielibyśmy zachować pewną niezależność finansową. Sporządzenie prawnej umowy, tak zwanej intercyzy przedmałżeńskiej, to zabezpieczenie w razie sporu małżeńskiego. Tym sposobem nie stracimy swoich dóbr. Intercyza może zakładać ograniczenie lub rozszerzenie wspólności majątkowej. Wspólność ograniczona jest wtedy, gdy wyłączamy ze małżeńskiego majątku niektóre jego składniki. Majątek można podzielić dowolnie, ale tak, by została jakaś część wspólna. Wspólność rozszerzona to jej powiększenie o elementy z majątku osobistego. Nie może ona jednak obejmować m.in. elementów , które odziedziczyliśmy lub otrzymaliśmy jako darowiznę. Mówiąc wprost oznacza to, że jeśli zakupiliśmy samochód przed ślubem to mamy możliwość go podłączyć do umowy, natomiast jeśli była to darowizna, to niestety nie.

Statystyki pokazują, że o wiele więcej intercyz podpisuje się w większych metropoliach, takich jak Dąbrowa Górnicza. Dziś młodzi ludzie zazwyczaj dorabiają się dużych pieniędzy jeszcze przed ślubem. Mając świadomość rosnącej liczby rozwodów, chcą się zabezpieczyć przed ewentualnymi stratami majątkowymi.

Tags: mieszkanie, gwarancja, statystyki, akt notarialny, kancelaria, darowizna